10.11.2018

Zástupci CCHC se zúčastnili doprovodné mise Prezidenta republiky v ČLR

Na pozvání Kanceláře prezidenta republiky a Hospodářské komory ČR, se zástupci Czech-China Centrum zúčastnili doprovodné podnikatelské mise prezidenta republiky Miloše Zemana do Čínské lidové republiky organizované Hospodářskou komorou České republiky za podpory Smíšené Česko Čínské komory vzájemné spolupráce. Mise se uskutečnila v termínu od 3. do 9. 11. 2018, přičemž podnikatelská delegace byla vedena prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým.

V první části mise (3. – 6. 11.) podnikatelé doprovodili prezidenta republiky při jeho oficiální návštěvě ČLR u příležitosti účasti na šanghajském veletrhu China International Import Expo (CIIE). Druhou část cesty (6. – 9. 11.), do Kantonu (Guangzhou), vedla ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková. V obou městech byla pro podnikatele připravena podnikatelská fóra, během kterých měli možnost navázat kontakty s novými čínskými partnery a rozvinout kontakty s těmi stávajícími.

 


Další aktuality >>

NAŠE CÍLE

Hlavním cílem spolku Czech - China Centrum je rozvíjení činnosti směřující k podpoře a všestrannému rozvoji styků mezi občany a organizacemi České republiky a Čínské lidové republiky na úseku podnikání, zaměstnávání, ekonomického rozvoje, vědy, techniky a umění, studia a vzdělávání, překladatelství a badatelství, výzkumných a vývojových programů, kultury, školství, podpory a ochrany mládeže, turistiky, ochrany přírody a životního prostředí, zdraví, sportu a tělovýchovy, investic a ochrany investic a humanitárních činností. Jedním z hlavních cílů je rozvoj a šíření Čínské medicíny v České republice, rozvoj projektů „smart cities“ ve spojení s vytvářením nových partnerských vztahů mezi městy České republiky a Čínské lidové republiky. Spolek rozvíjí svou činnost s podporou osob činných v politické sféře České republiky. Především chceme podporovat vzájemné poznávání a spolupráci v zájmových oblastech, napomáhat ke zvyšování úrovně spolupráce a za tímto účelem získávat jednotlivce i skupiny všech kategorií pro tuto spolupráci. Chceme napomáhat spolupráci podnikatelských subjektů a měst.
Czech - China Centrum

Kontakty

Czech – China Centrum, z. s.
Rohanské nábřeží 693/10
186 00 Praha
Česká republika
T: +420 220 560 686
E: info@chinacentrum.cz
www.chinacentrum.cz